Originalita v darování

15. ledna 2015 v 20:39 |  2. blog
Ahoj, jak se máte? Taky píšete tolik testů? Já příšerně moc. Zítra píši z biologie a angličtiny, v pondělí z matiky a němčiny, v úterý... Ani nebudu pokračovat. Takhle to má totiž většina lidí před pololetím. A moje dvě kamarádky si přitom 'užívají'. Jedna má dnes narozeniny a druhá svátek.

No a já velmi dlouho vymýšlela, co jim mám dát. Ostatně, jako vždy. Chci totiž, aby se to tomu člověku líbilo, a aby to přitom mohl využít. Ale já tedy většinou dávám k tomu například i nějaký pěkný a ozdobný dáreček. Když se mi něco líbí, tak to koupím. A k tomu ještě přemýšlím, jestli náhodou jsem to danému člověku již nedala. Já už v tom mám vážně zmatek. A někdy dávám i něco vlastnoručně vyrobeného. Přijde mi to takové pěkné. Ale na druhou stranu k oku něco koupím, přece jen už nejsem tak malá. Přijde mi divné dávat jen něco, co udělám a ten člověk to nepoužije.
No a k dárku k narozeninám a svátku se dávají přáníčka. Ale mě už přestalo bavit psát tam pořád jen "Hodně štěstí, zdraví, lásky, přátel, úspěchů a dárků." A tak jsem se rozhodla, že začnu vymýšlet něco originálního. Jenže to je těžké, já totiž zásadně přání nekupuji, ale vyrábím ho sama. Vždy tam napíši to navyklé štěstí, zdraví, lásku a tak dále, a tak dále. Takže tam vždy vymýšlím k tomu ještě něco typu 'hodně jedniček', 'dobré nálady a optimismu' nebo 'splnění nejrůznějších, i těch nejrannějších přání'. To poslední by se podle mě mělo psát téměř vždy. Ale většinou se snažím, aby se přání týkalo člověka, jemuž to dávám. Alespoň trochu. A tak mám ještě trochu času na vymýšlení, jelikož oslava je až na vysvědčení. To by mě zajímalo, co vymyslím tentokrát.
A co vy? Vyrábíte nebo kupujete dárky? Také se snažíte vymyslet něco nového, originálního? Nebo do přáníček píšete obvyklé 'Hodně štěstí, zdraví, lásky...'? A vyrábíte nebo kupujete přání? Rozhodně napište do komentářů!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavli / ja17 Pavli / ja17 | 16. ledna 2015 v 14:24 | Reagovat

Když jsem byla mladší vždycky jsem strávila spoustu času kreslením nejrůznějších přáníček a do nich jsem většinou vymýšlela krátké básničky. Teď už dávám spíše kupované dárky...

2 Jolča Jolča | 16. ledna 2015 v 14:55 | Reagovat

Já přání nedávám a dárky jen v případě, že jsem pozvána na oslavu :D  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama