Jsme sami?

5. března 2015 v 14:48 |  Gaia
Žijeme na planetě Zemi. Naše slunce je Slunce (jestli chápete). Ale co když nejsme ve vesmíru sami. Co když žije ve vesmíru ještě někdo. Lidstvo se stále zlepšuje, ale stejně známe jen velmi malý zlomek z celého vesmíru. Jsem si téměř jistá, že ani neznáme pořádně Gaiu, na které existujeme. Víme toho hodně a zároveň málo. Stále objevujeme další a další věci, které jsme nevěděli. Zjistíme vůbec někdy všechno? Myslím, že ne. Podle mě je toho ještě opravdu mnoho, co bychom museli objevit, abychom byli vševědoucí.


Jen otázka jestli jsme ve vesmíru sami ve mě vyvolává mnoho dalších otázek. Existují další planety, kde jsou podmínky pro život? Co když existují jiní "lidé", kteří mohou žít v jiných podmínkách? Třeba žiji v mrazu nebo neskutečném žáru? Jak je velký vesmír? Je nekonečný? Nebo existují hranice? A co je pak za těmi hranicemi? Další vesmír? Nebo několik vesmírů? Co by se stalo kdyby byl jeden zničen? Poškodilo by to další, tedy pokud jsou? Co když tam někde daleko na další planetě žiji "lidé". A třeba také objevují a mohou jen hádat zda žijí další lidé, tedy my. Proč obíhají planety kolem Slunce? Proč to není naopak? Proč... ?

Pokud bych pokračovala, byli bychom tady ještě hodně dlouhou dobu. Když se to tak vezme, tak nevíme téměř nic. Každý další objev vyvolává spoustu otázek, na které neznáme odpověď. Ale je vůbec dobré vědět tolik věcí? Nemůže nám to ublížit?
Vlastně bych řekla, že toho víme a známe opravdu hooodně málo.

Ale třeba si to myslím jen teď. Je to můj pohled na tuto věc. Každý se na to dívá jinýma očima. Třeba za několik let změním názor.
A co si myslíte vy? Jsme sami?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabinee Sabinee | Web | 5. března 2015 v 16:59 | Reagovat

Taky už mě to několikirát napadl.. ale ani nevím, jestli bych to chtěla vědět, trochu mě to děsí :)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 5. března 2015 v 18:02 | Reagovat

Taky mne to napadlo, myslím že toho víme hrozně málo....
Pokládám si asi tyto otázky: Pokud je naše planeta jediná ve vesmíru jež je obydlená, proč je to zrovna naše planeta, proč to není planeta třeba v jiné galaxii? A jak můžeme vědět že jiné inteligentní civilizace ve vesmíru(předpokládejme že opravdu jsou) potřebují k životu stejné podmínky jako my? Co když vypadají jinak, mají úplně jiné podmínky života a ovládají věci co my ne? Co když se pohybují mezi námi a my o tom nic netušíme a dosud jsme nebyli schopni je spatřit? Co když je nějaký z našich domácích mazlíčků průzkumník z jiné planety?(já vím šílené :D ) Co když ale vypadají jiné civilizace jako my a skrývají se mezi námi? Co když jiné civilizace o naší planetě vědí a snaží se s námi spojit, jen my jim nerozumíme? Co když...Co kdyby... Víc otázek vypisovat nebudu, byli bychom tu ještě zítra :D

3 paja-writes paja-writes | 5. března 2015 v 20:17 | Reagovat

Také mě to napadlo! Zajímavé... podle mě jsou osudy všech propletené a nejde nitky přetrhnout. Potom taky zajímavá úvaha, že jsme jen galaxie, se kterou si někdo hraje, sleduje dění, míchá s kartami a jen tak si pohrává s našimi osudy. Ale tolik lidí by nestíhal najednou :)

4 Simix Simix | Web | 5. března 2015 v 20:38 | Reagovat

~Čaué~
Jsou samé otázky proč... proč a proč, ale máme málo odpovědí. Ano, nevíme vše a dlouho ještě nebudeme.
Kdysi jsem viděla film, který byl o mimozemšťanech, podle skuteční události.. něco, co se stalo jedné ženě. Mimozemšťané ji unesli dítě. Otázkou je, jestli to je pravda, nebo jestli se zbláznila. Nevím. Ale docela jsem tomu věřila, asi pořád věřím. Je možné, že oni jsou vyspělejší, než my. My o nich skoro nic nevíme, ale oni o nás ano. Někde jsem slyšela... že ve 29. století, nebo tak nějak, se dostanou na naší planetu mimozemšťané, ale co já vím? Co my všichni víme? Ani si nejsme jistí, jestli opravdu existují... Jestli existují takové planety, kde by mohli žít. Plno lidí to už řeší. Brzy budu mít o fyzice ve škole prezentaci na Galaxii ... :)
Hezký článek :) Tak ahoj :)

5 Allex Allex | E-mail | Web | 7. března 2015 v 11:30 | Reagovat

[1]: mě to taky trochu děsí.

[2]: no jo, těch otázek je vážně hodně.

[3]: jojo. A když už, tak ten někdo se musí opravdu bavit.

[4]: :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama